WATCH: 2017 Catchys Award Winners

***THE 2017 CATCHYS WINNER SHOW IS HERE!***

The 10th Annual Catchys wrapped up voting on Thursday with winners across 32 different categories! This year's Catchys honored student athletes from the 2016-17 school year.

There were 58 schools represented in this year's voting that started on June 5.

The returning winners from the 2016 Catchys were:

Best Girls Cross-Country Runner: Gabby Reyna - Wichita North

Best Softball Player: Abbie Dart – Garden City

Best Boys Track Athelete: Kaden Davis – Ellsworth

Best Girls Track Athlete: Jessica Heidel - Belle Plaine

Best Boys Golfer: Wells Padgett - Maize South

Best Girls Swimmer: Taylor Kostboth - Trinity

5A Team of the Year: Newton Girls Track

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Without further a do, here are the 2017 Catchys Award winners and final voting totals:

Best Football Player - Hunter Kaufman 5851, Josh Rivas 5272, Kody Gonzalez 4508, Ben Adler 3185

Best Volleyball Player - Gracie Van Driel 4994, Ryleigh Jackson 4946, Taylor Antonowich 4441, Cassidy Crites 4437

Best Boys XC Runner - Marcus Tula 5894, Alex Moen 5758, Robert Peace 4704, Lakelin Conrad 2460

Best Girls XC Runner - Aimee Davis 5934, Gabby Reyna 5624, Celia Biel 3662, Emilee Endsley 3596

Best Boys Soccer Player - Joshua Don Juan 6015, Thomas Wells 5645, Josh Lofflin 3658, Corbin Howard 3498

Best Girls Golfer - Emma Whitaker 6633, Morgan Brasser 6531, Madison Slayton 3117, Hanna Hawks 2535

Best Girls Tennis Player/Duo - Anna Riedmiller 6185, Burr/Weathers 4472, Grace Ball 4110, Ediger/Ivers 4049

Best Boys Basketball Player - Matt Pile 6826, Nyjee Wright 4961, Ben Pyle 4251, Israel Barnes 2779

Best Girls Basketball Player - Taylor Robertson 5707, Taylor Holmes 4539, Brianna Johnson 4385, Kennedy Brown 4186

Best Boys Swimmer - Spencer Krueger 5218, Hugh McPherson 5091, Ben Patton 4456, Dylan Jensen 4051

Best Boys Wrestler - Dacota Motter 5893, Jacob Green 4445, Kameron Frame 4310, Joey Gilbertson 4168

Best Girls Wrestler - Mya Kretzer 5095, Anayka Besco 5021, Lyric Gonsalves 4844, Kaelee Kimmel 3856

Best Boys Bowler - Colton MacArthur 4952, Trevor Reed 4706, Justin Pechanec 4609, Aaron Schafer 4550

Best Girls Bowler - Ryleigh Whitehurst 5425, Addyson Schiffelbein 5247, Kacey Collins 4109, Taylor Cessna 3936

Best Baseball Player - Conner VanCleave 6439, Jacob Taylor 4729, Chase Van Steenburg 4202, Jordan Maxson 3446

Best Softball Player - Maura Glatzak 5604, Abbie Dart 5120, Haley Harner 4158, Madison Miller 3934

Best Boys Track Athlete - Konner Swenson 5447, Kaden Davis 5091, Philip Landrum 4798, Kaden Meitler 3480

Best Girls Track Athlete - Kassidy Johnson 5854, Jessica Heidel 5299, Jewell Bolden 4062, Christal Moseley 3601

Best Boys Golfer - Wells Padgett 5576, Zack Sokolosky 4802, Jake Becker 4268 Grant Herrenbruck 4167

Best Girls Swimmer - Mia Gibson 5159, Megan Keil 5043, Taylor Kostboth 4615, Katerina Savvides 4013

Best Boys Tennis Player/Duo - Kaden Stewart/Nolan Schrader 5428, Stratton Brown 5000, Rodney Steven 4520, Regehr/Gartner 3868

Best Girls Soccer Player - Brookelyn Entz 6075, Makalya Toth 4739, Hanleigh Allen 4092, Avery Green 3910

Best Boys Multi-Sport Athlete - Kade Remsberg 4812, Jacob Jenkins 4749, Ben Adler 4632, Christopher Ball 4623

Best Girls Multi-Sport Athlete - Taylor Antonowich 6137, Haley Albers 5334, Katy Heger 4542, Rachel Miller 2803

6A Team of the Year - Derby Football 6793, Hutch Boys Track 4874, Dodge City Boys Soccer 4194, Campus Wrestling 2955

5A Team of the Year - Newton Girls Track 7079, Maize Baseball 6303, Heights Boys Swim 3116, Kapaun Girls Golf 2318

4A Team of the Year - Maize South Baseball 6285, Andale Track 5812, Holcomb Boys BB 3580, Pratt Football 3139

3A Team of the Year - Hugoton Girls Basketball 5596, Independent Baseball 5199, Hesston Football 4887, Norton WR 3134

2A Team of the Year - Central Plains Girls BB 5508, Bennington Girls XC 4871, Sacred Heart BB 4275, St John XC 4164

1A Team of the Year - Goessel Girls XC 5555, South Gray Track 5047, Osborne Football 4683, Wallace Co BB 3531

Best Performance - Tyler Brown 5449, Haven Softball 5420, Central Plains Girls BB 3938, Kapaun Girls Golf 3816

Story of the Year - Dacota Motter 9028, Goddard Football 4129, Girls Wrestling 3148, Hesston Football 2511